Çanakkale Turu

14 Mart Cumartesi Çıkışlı

Günübirlik

140.00 'den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • 57.Alay Şehitliği
 • Conk Bayırı
 • Kilitbahir
 • Sargı Yeri Şehitliği
 • Seddul Bahir
 • Şehitler Abidesi
 • VS.

Balıkesir buluşma noktamızdan 04:45 hareket ile Edremit – Akçay – Altınoluk beldeleri üzerinden, Çanakkale’ ye ulaşıyoruz.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’ e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

 

Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

 

Namazgah Tabyası ‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

 

Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz. Rumeli Mecidiye Tabyası ‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp, Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

 

Büyük Anafarta Köyü ‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz, hem de Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz.

 

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz.

 

Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı ‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

 

Kanlı Sırt’ a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt ‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz. Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

 

Mehmetçik Parkı ‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe ‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı ‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz. Bu bölgede; Atatürk ‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

 

Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi ‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitler Abidesi ‘ne ulaşıyoruz. Anıt Parkı ‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi ‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

 

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü ‘ne ulaşıyoruz.

 

Ertuğrul Koyu ‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadası’ nın en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği ‘ni ziyaret ediyoruz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri ‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.Sonrasında 3 boyutlu sunum yapılan savaş simülasyonu müzesini ziyaret ediyoruz.Milli park turlarımızın ardından Aynalı çarşıda alışveriş için serbest zaman.

 

Turumuzu tamamlayıp, Balıkesir’ e hareket ediyoruz.

Başka bir KEPEKÇİLER TURİZM organizasyonun’ da görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi 14 Mart 2020 Cumartesi

 

 

Fiyata Dahiller

 

 • Ulaşım
 • Zorunlu Sigortalar
 • Araç içi İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik

Yetişkin Fiyatı : 140.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 0.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Turlar

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !