İSTANBUL ADALAR VE SARAYLAR TURU

4 Nisan Cumartesi Çıkışlı

2 Gün 1 Gece

450.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • Adalar
  • Boğaz Turu
  • Tarihi Hipodrom Meydanı

TUR TARİHİ: 4 NİSAN CUMARTESİ

 

1.GÜN : TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA MÜZESİ – YEREBATAN SARNICI – DİKLİTAŞ – SULTANAHMET CAMİİ – BOĞAZ’DA TEKNE TURU

Kapalı Spor Salonu önünden Gece saat 04:00’te Hareketimizin ardından araç içi ikramlarımız ile neşeli yolculuğumuza başlıyoruz.Sabah saatlerinde her tarafı tarih kültür kokan İstanbul’a varıyoruz. Sabah rehberimiz eşliğinde İstanbul gezimize başlıyoruz. Hristiyanlık tarihinin en önemli yapıların birisi olan ve 961 yıl kilise olarak kullanılan, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethiyle birlikte camiye çevirdiği ve 482 yıl cami olarak kullanılan ve en son Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle 1935 yılında müzeye çevrilen ve 79 yıldır müze olarak kullandığımız Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yerebatan Sarnıcı gezimiz sonrasında Sultan Ahmet Meydanındaki 3500 yıllık bir tarihe sahip olan Dikilitaş’ı ve Eski Hipodrom Meydanı gezilerimizin ardından Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri“BlueMosque” olarak da bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizin Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve Osmanlı Devleti’nin 380 yıl boyunca idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra muhteşem bir boğaz turu için Eminönü iskelesinden grubumuza özel tur teknemiz ile yaklaşık 1,5 saat sürecek boğaz turumuz için hareket ediyoruz. Boğazın tüm güzelliklerini yakından görme fırsatı ve rehberimizden alacağımız bilgiler ile eğlence dolu bir tekne turunun ardından aracımıza geçerek akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN : HEYBELİADA – BÜYÜK ADA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bostancı vapur iskelesinden 09:15 Adalar vapuru ile Adalar Gezimize başlıyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir vapur yolculuğu sonrası Heybeliada’ya varıyoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmiş Eski Deniz Harp Okulu, İsmet İnönü Evi ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nun görülmesi sonrasında Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’da dileyen konuklarımız fayton ile ada turu yapılabilir, mevsim uygunsa yüzmek isteyen konuklarımız denize girebilir ya da sahilde Marmara manzarasına karşı çay içebilirler. Serbest zamanın ardından bostancıya dönüş için vapura geçiyoruz ve araçlarımıza geçerek Balıkesir’e hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımız sonra akşam saatlerinde Balıkesir’e ulaşıyoruz. Bir başka Kepekçiler Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz;
– Lüks Araçlar İle Ulaşım
– 1 Gece 4 Yıldızlı Otelde Konaklama
– Boğazda Tekne Turu
– İlk Gün Otelde Akşam Yemeği
– İkinci Gün Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
– Adalar Vapur Ücretleri
– Seyahat Sigorta Paketi

 

Ücrete Dahil Olamayanlar;
– Kişisel Harcamalar
– Öğle Yemekleri
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Profesyonel Rehberlik ve Acenta Refakat Hizmetleri


Notice: Undefined index: parabirimifiltre in /home2/kepekcil/public_html/wp-content/themes/othemesnet-turex/single.php on line 219
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
Ücretsiz .00

Yetişkin Fiyatı : 450.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 420.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Turlar

E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !